Dlaczego w magazynach jest potrzebne oznakowanie BHP?

Zapewne niejeden raz będąc w jakimś magazynie, czy może na filmie widziałeś specjalne oznaczenia pionowe i poziome, które są namalowane różnymi kolorami. Najczęściej są białe lub żółte, jednakże stosuje się także czerwone. Mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo, a zaraz dokładnie wyjaśnimy Ci dlaczego tak się dzieje i czy w ogóle jest sens ich stosowania.
Oznaczenie poszczególnych stref

Przeważnie w magazynach oddziela się od siebie pewne strefy ruchu. Czyli osobno mamy strefę, po której poruszają się wózki widłowe, a osobne ścieżki dla pracowników, którzy chodzą pieszo. Oznakowanie BHPjest w takich wypadkach konieczne, aby dokładnie określić, gdzie wolno się poruszać pieszym, a gdzie nie powinni się znajdować. W przypadku magazynów często bowiem występowały wypadki, iż kierowca wózka widłowego kogoś nie zauważył i niestety dochodziło do wypadków, czasami z bardzo poważnymi skutkami.

Dzięki specjalnym oznaczeniom można skutecznie ostrzegać pracowników przed tym, aby nie wchodzili do bardziej niebezpiecznych dla nich obszarów. Dodatkowo oznakowanie BHP jest stosowane także w przypadkach dróg pożarowych.

Czy oznakowanie BHP jest konieczne?

Z punktu widzenia prawnego jest to obowiązek każdego zarządcy tego typu obiektów, aby znalazły się tam takowe oznaczenia. Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo pracowników. Magazyn, który nie posiada pozytywnej opinii BHP nie może być używany, gdyż nie są tam spełnione podstawowe warunki bezpieczeństwa. Gdyby było inaczej i właściciel budynku mimo wszystko na jego terenie by działał, to zagrożone jest to bardzo wysokimi karami finansowymi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s