Piktogramy i znaki specjalne na hali – dlaczego należy je umieszczać?

Jeśli prowadzisz firmę, przy której funkcjonuje niemała hala magazynowa, to z pewnością zależy Ci na jak największym bezpieczeństwie wszystkich pracowników. W takim razie już teraz warto byłoby pomyśleć o odpowiednich oznaczeniach, dzięki którym na hali będzie jeszcze bezpieczniej. Po co w ogóle umieszczać tego typu znaki i wydawać na to pieniądze?

Obowiązki wynikające z BHP

Przepisy BHP mówią jasno, że w każdej hali czy magazynie musi być szereg odpowiednich oznaczeń, dzięki którym pracownicy będą wiedzieli gdzie mogą się poruszać, a jakich stref unikać. Specjalistyczne oznaczenia służą przede wszystkim temu, aby pracownicy mogli doskonale orientować się na hali i w razie czego nie stwarzać sobie zagrożenia poprzez potrącenie np. przez operatora wózka widłowego. Te ostatnie również mają wytyczone ścieżki po który mogą się poruszać i tylko w ich obrębie. To tworzy odpowiednie możliwości, dzięki którym na pewno każdy pracownik się nie pogubi w tym wszystkim.

Odpowiednie rozrysowanie

Nie jest sztuką narysować piktogramy czy linie, ale przede wszystkim umieścić je w odpowiednich miejscach na hali. Zajmują się tym przeważnie specjalistyczne firmy, takie jak choćby InCor. Dysponują nie tylko sprzętem do nanoszenia oznaczeń, ale również doświadczonymi ludźmi, którzy się na tym wszystkim znają. Przeanalizują dokładnie cały układ hali i doradzą najlepsze rozwiązania. Warto jest zdecydowanie zaufać takim przedsiębiorstwom, ty bardziej jeśli mają długoletnie doświadczenie w tego typu sprawach. Z pewnością się to opłaci, podniesie bezpieczeństwo, jak również pozwoli uniknąć bardzo kosztownych kar od inspektorów bezpieczeństwa z państwowych organów.

W każdej fabryce niezbędna jest firma, która wykona odpowiednie oznakowanie BHP i malowanie linii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s